Izrādes

Teātris ir tas radošais pašizpausmes veids, kas ļauj ik katru mirkli  sevi pētīt un iepazīt caur kāda tēla prizmu, vienlīdz ļaujot būt sev pašam, just un piedzīvot…..

Lielākā daļa no mūsu izrādēm ir muzikālas, kas ietver sevī gan dziesmas, gan dejas, tādējādi nodrošinot daudzpusīgu pieeju savai radošajai attīstībai un atveidotajam tēlam.

Jau Aģentūras dibināšanas gadā (2003.) tapa pirmais mūsu teātra projekts- labdarības izrāde ,,Vinnija Pūka Ziemassvētki”, ar kuru  mēs devāmies izbraukuma izrādēs pie bērniem dažādās  sociālajās institūcijās- dienas un krīzes centros. Pirmie teātra  projekti tapa sadarbībā ar  Rīgas Kurzemes rajona sociālo dienestu, kura telpās  aizsākās mūsu radošie centieni.

Divus gadus vēlāk, pēc ,,Opā-opā” dalībnieku iniciatīvas  Jauniešu dienas centrā „Skudrupūznis” tika veidots nākamais projekts  „Harija Potera karnevāls”  – luga pēc Dž.K.Roulingas grāmatas par pusaugu burvi Hariju Poteru motīviem, papildināts ar dažādām radošām „maģiskām „ aktivitātēm visiem karnevāla dalībniekiem .

2007. gadā mainoties „Opā-Opā” dalībnieku sastāvam  tika atjaunota labdarības izrāde  ,,Vinnija Pūka Ziemassvētki” un nākamajās Lieldienās uzvesta jauna izrāde  ,,Sīpoliņa piedzīvojumi” . Bērni, kas bija veidojuši „Opā-Opā” darbību  apvienības pirmsākumos, nu jau bija paaugušies un sevi pieteica kā topošie režisori. Abas šīs lugas tika izrādītas Latvijas audžuģimenēm, ar kurām mums izveidojās ilgstošāka sadarbība , ,,Opā-opā” dalībnieki tika aicināti arī  piedalīties un palīdzēt organizēt 2008.gada ,,Audžu ģimeņu sporta svētkus”.

No 2008. gada Apvienības dalībniekiem augot lielākiem radās idejas jauniem izaicinājumiem. Tika veidoti uzvedumi ” Ziemassvētku dziesma” ( Pēc Č. Dikensa motīviem), B. Brehta ” Trīsgrašu opera” un  Dž. Vebsteres” Garkājtētiņš”.

Gadu gaitā Apvienība izveidojās par atbalstošu un drošu vidi pusaudžiem un jauniešiem ne tikai talantu attīstībai un savu iespēju pārbaudei, bet arī pozitīvas saskarsmes un līderisma spēju veidošanai. 2011.-2012. gada uzvedumi ” Minhauzena precības” ( M.Zīverts) ( 20 dalībnieki, 18 izrādes) un ” Kaķīša dzirnavas” ( pēc K. Skalbes pasaku motīviem) ( 48 dalībnieki, 9 izrādes)  ir lieliski Apvienības dalībnieku sadarbības piemēri. Pēdējie uzvedumi tika izrādīti ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās.

Vinnija Pūka Ziemassvētki (2004., 2006.)

Vinnijs Pūks ir stāsts par Lāci, kuram galvā ir tikai zāģu skaidas, bet kurš vienmēr ir pozitīvs un radošs, spējot dzīvi pieņemt tādu, kāda tā ir un tāpēc viņš ir labs draugs un vienmēr gaidīts …..

Harija Potera karnevāls (2006.)

Ikkatrs bērns sapņo par to, ka viņš ir īpašs, un tāds jau viņš arī ir….
~Stāsts sākas kādā parastā un drēgnā rītā…~ un tieši parastā rītā ir iespējas notikt brīnumam…., mūsu ziņā ir tam noticēt un pasauli ieraudzīt plašāk.

Sīpoliņa piedzīvojumi (2007)

„Sīpoliņa piedzīvojumi” bija  laba iespēja simboliski paskatīties uz notikumiem sabiedrībā un sabiedrības dažādību- netaisnību, pērkamību,  vienaldzību un tai pat laikā  vēlmi mainīt ierasto kārtību, drosmi un uzdrīkstēšanos.

Ziemassvētku dziesma (2008.-2010.) pēc Č. Dikensa stāsta motīviem

Pavisam jauns izaicinājums bija 2008. gada izrāde ,,Ziemassvētku dziesma” pēc Č.Dikensa šāda paša nosaukuma stāsta motīviem.

,,Ir daudz lietu šai pasaulē, no kurām mēs varam gūt labumu, bet, kas nenes peļņu. Ziemassvētki ir to skaitā. Par Ziemassvētkiem es vienmēr esmu domājis kā par laipnības, piedošanas un mīlestības laiku, vienīgo laiku visā garajā gadā, kad cilvēki atver savas noslēgtās sirdis un paskatās uz citiem cilvēkiem kā uz ceļa biedriem kopīgā gājumā. Lai arī Ziemassvētki nav ielikuši man ķešā ne kripatiņas zelta vai sudraba, es no visas sirds varu apgalvot, ka tie ir darījuši man labu, un darīs arī turpmāk,tāpēc es saku- Lai Dievs tos svētī!!!!”

Šo izrādi skatītājiem bija iespēja noskatīties trīs sezonas un katru sezonu tāpat kā Ebenīzers Skrūdžs, mēs ar šo izrādi piedzīvojām  Ziemassvētku brīnumu.

Kamerizrāde „Garkājtētiņš” (2009.-2011.) pēc Dž. Vebsteres stāsta motīviem.

IMG_0008„Garkājtētiņš” ir romantisks stāsts par mīlestību, kas atspoguļo kādas meitenes dzīvi, viņas grūto bērnības pieredzi bāreņu patversmē un straujos dzīves pavērsienus,  cīņu ar sevi pieņemt savu atšķirību un  noticēt sev…. tā kļūstot par dižu rakstnieci.

Tā bija iespēja „Opā-Opā” meitenēm visām iejusties galvenās varones lomā viņas dažādos dzīves brīžos, un puišiem tai pat laikā atspoguļojot turpat līdzās pastāvošo, bet sākotnēji tik svešo vīriešu pasauli.

B. Brehta „Trīsgrašu opera” (2010.-2011.)

„Trīsgrašu opera” atšķirībā no iepriekšējās izrādes, bija pilnīgs pretstats. Sarkastiska, izaicinoša un drosmīga. Spēja pasmieties par sevi atzīstot savas ēnas puses, ir ceļš, kurš godīgi ved pie sevis, bet pa kuru dažkārt ir ļoti grūti doties.

Lugas galvenais varonis Mekhīzs Nazis ir neuzveicams bandīts un apburošs nelietis, ..un tāds viņš patiešām ir, tāpēc viņam vienmēr tiek piedots.

M. Zīverta “Minhauzena Precības” un K. Skalbes " Kaķīša dzirnavas" (2011.-2013.)

IMG_3345 копия“Es nebūt nenesmu tik tievs! Tad jums būtu vajadzējis redzēt kādu vīru, ko es satiku turkos. Tas gan bija tievs! Tam cilvēkam vajadzēja vismaz trīs reizes no vietas ienākt istabā, lai viņu vispār varētu ieraudzīt.”

Uzzini vairāk Minhauzena oficiālajā lapā http://www.minhauzenaprecibas.lv

2012.-2013. gadā ar pirmizrādi Sapņu fabrikā ceļu pie skatītājiem uzsāka muzikālā izrāde Kaķīša dzirnavas. Uzvedums tika veidots sadarbība ar dziedošo Vītolu ģimeni.

Izrāde tika iestudēta pēc Kārļa Skalbes pasaku Kaķīša dzirnavas un Ziemeļmeita motīviem. Izrādē dzīvo mūziku spēlēja visa Vītolu ģimene, viņu radi un draugi, Jānis Vītols iejutās stāstnieka lomā, bet Rasa Vītola – Ziemeļmeitas tēlā. Kopā ar Vītolu ģimeni izrādē spēlēja jauniešu radošā apvienība Opā- opā. IMG_0069 копия